Szybki dostęp

Trzy sposoby na ocieplenie zimy z Somfy

Idzie zima, więc niestety póki co cieplej nie będzie. Z jednej strony lubimy tę porę roku, bo kojarzy nam się z nachodzącymi świętami czy z wyjazdami na narty i śnieżnobiałym widokiem za oknem.

Z drugiej potrafi być dokuczliwa, bo zwyczajnie marzniemy. Czy jest sposób na ocieplenie zimy? Nawet więcej niż jeden. Dziś podpowiadamy, jak smart rozwiązania Somfy pomogą nam dotrwać do pierwszych wiosennych promieni w przyjemnych ciepłych wnętrzach naszego domowego zacisza.

Dobre temperatury

Każdy z nas jest inny i ma różne preferencje, jeśli chodzi o ciepło i zimno. Jednak eksperci są zgodni: najlepsza temperatura na co dzień oscyluje ok. 21 stopni C, a na noc zalecane jest jej obniżenie o ok. 3 – 4 stopnie. Ważne, by poziom temperatury był względnie stały, a to nie jest łatwe. Wilgotność, nieszczelne okna, wietrzenie pomieszczeń, gotowanie czy działania sprzętu elektronicznego – to wszystko wpływa na wahania temperatury odczuwalnej, a co za tym idzie również na nasze samopoczucie i dyspozycję każdego dnia. I tu warto zwrócić uwagę na rozwiązania technologiczne, które pomagają nam osiągnąć komfort cieplny.

Po pierwsze: okna i osłony

Najwięcej ciepła ucieka właśnie przez okna. Ich zakup to inwestycja nawet na 20 czy 30 lat. Jak poprawić parametry izolacyjności? Dobrym rozwiązaniem są rolety zewnętrzne, szczególnie te wyposażone w inteligentną automatykę i połączone z centralą sterującą smart home TaHoma®. Wydaje się, że mogą być przydatne tylko latem, by chronić nas przed upałami. To prawda, ale użytkownicy osłon zewnętrznych doceniają je również zimą. Jeśli w chłodne dni zamkniemy rolety wówczas w przestrzeni pomiędzy oknem a osłoną wytworzy się poduszka powietrzna, która zagwarantuje nam dodatkową izolację domu. A idąc dalej – jeśli połączymy zautomatyzowane osłony z czujnikiem np. nasłonecznienia, wówczas gdy wyjdzie słońce, nasze rolety automatycznie podniosą się, by dogrzewać pomieszczenia promieniami. Komfortowe? Bardzo, szczególnie, że wszystko może dziać się bez naszego udziału.

Po drugie: sterowanie ogrzewaniem

Budowa domu czy wymiana instalacji to też dobry moment, żeby zastanowić się, jak ogrzewaniem sterować z głową, żeby było wygodnie i oszczędnie. Warto postawić na połączenie systemu ogrzewania z rozwiązaniami domu inteligentnego, czyli z centralą TaHoma®. Wówczas możemy zarządzać temperaturą w domu z aplikacji w smartfonie – pokój po pokoju. Dodatkowo głowice termostatyczne Somfy w technologii io-homecontrol® czy termostat zdalnie sterowany przez internet pozwolą na znaczne oszczędności.

Przykład: funkcja geolokalizacji w termostacie, którą możemy porównać do rozbudowanej opcji stand-by, znanej nam z urządzeń RTV. Nasze ogrzewanie jest zawsze gotowe do użycia w zależności od naszych potrzeb i od tego, gdzie się znajdujemy. Wystarczy jeden ruch w aplikacji. Jeśli wychodzimy z domu, termostat automatycznie obniży temperaturę w domu, a gdy będziemy się zbliżać – podniesie ją, by nasze wnętrza przywitały nas ciepło i ciepłem. Wygodne i energooszczędne. Unikamy strat energii, a co za tym idzie możemy obniżyć nasze rachunki. W takim przyjemnie ogrzanym domu nigdy nie wystygnie nam gorąca czekolada!

Po trzecie: pewne rozwiązania

Gdy planujemy budowę domu lub gruntowny remont systemu ogrzewania, zawsze stajemy przed dylematami: jaki rodzaj pieca wybrać, czy zdecydować się na pompę, jakie surowce wykorzystać. Patrzymy krótko- i długoterminowo, żeby nie przepłacać: na etapie inwestycji i później w trakcie użytkowania. Czym kierować się wybierając produkty do naszego domu? Zwróćmy uwagę na renomę producentów, jego doświadczenie i czy proponowane rozwiązania dają możliwość włączenia ogrzewania do systemu smart home. Połączenie urządzeń domowych w jeden system daje nam nieograniczone możliwości ustawienia ich działania w sposób dopasowany do naszych potrzeb. W ten sposób tylko zyskujemy. Czas dla siebie i bliskich, wolną przestrzeń na hobby i poczucie spokoju. W smart home Somfy zima zawsze będzie się nam kojarzyć ciepło!

 

Dowiedz się więcej
Kategorie
Tagi
Disqus is inactive