W trosce o dobre samopoczucie

Na kształt, konstrukcję, sposób użytkowania czy wydajność energetyczną budynków w sektorze opieki zdrowotnej wpływają przede wszystkim: troska o zdrowie pacjentów oraz pomoc personelowi w jak najlepszym wypełnianiu ich obowiązków przez całą dobę.

Komfort pacjentów

Dobre samopoczucie pacjentów jest sprawą priorytetową. Właściwie ogrzane i oświetlone pomieszczenie może mieć pozytywny wpływ na ich stan zdrowia.

Rozwiązania Somfy
  • Pozwalają pacjentom sprawować kontrolę nad ich wizualnym i cieplnym komfortem za pomocą lokalnych automatycznych urządzeń sterujących.
  • Zapewniają naturalne oświetlenie, zapobiegając zbyt silnemu nasłonecznieniu.

Pozwalają stworzyć idealne warunki pracy dla personelu szpitalnego

Wysoka frekwencja każdego członka personelu szpitalnego oznacza m.in. to, że przebywa on w warunkach sprzyjających charakterowi wykonywanej pracy.

Rozwiązania Somfy
  • Zapewniają optymalny komfort wizualny w zależności od rodzaju wykonywanej pracy.
  • Eliminują potrzebę wykonywania powtarzalnych czynności, takich jak pojedyncze opuszczanie osłon w wyjątkowo gorące dni. Zaoszczędzony w ten sposób czas personel medyczny może wykorzystać na niesienie pomocy pacjentom.

Pozwalają zoptymalizować zarządzanie placówką

Wobec nieustannie rosnących kosztów służby zdrowia, większość publicznych i prywatnych szpitali zmaga się z poważnymi ograniczeniami budżetowymi.

Rozwiązania Somfy
  • Optymalizacja dostępu do światła naturalnego wpływa na zmniejszenie spożywania środków przeciwbólowych przez pacjentów o 22% oraz skraca długość ich pobytu w szpitalu.
  • Zmniejszają zużycie energii (placówki opieki zdrowia zużywają od 3 do 5 razy więcej energii niż przeciętny budynek komercyjny).
  • Wydłużają okres eksploatacji osłon automatycznych dzięki mechanizmowi zapewniającemu płynne podnoszenie i opuszczanie.
  • Łatwo dostosowują się do zmian w normach energetycznych.

“Naturalne oświetlenie pozwala ograniczyć objawy depresji wśród pacjentów, pozytywnie wpływa na sen i prawidłowy rytm serca, co następnie łagodzi stres i niepokój, eliminuje ból oraz poprawia warunki pracy personelu“

(Doktor Anjali Joseph, Center for Health Design, 2008)

“Placówki opieki zdrowia zużywają od 3 do 5 razy więcej prądu niż przeciętny budynek komercyjny.“

(Źródło IEA, 2008)

Opieka zdrowotna

Wszystkie referencje
Casa Mila
Kraj
Spain
Miasto
Barcelona
Data
1997
Architekt
Antoni Gaudi
Pobierz broszurę o rozwiązaniach dla infrastruktury szpitalnej.

Więcej informacji o dynamicznych systemach osłon przeciwsłonecznych dla infrastruktury szpitalnej – prosimy o kontakt!

*pola obowiązkowe
*pola obowiązkowe